Tie Your Camel

Press_TYC_01Tie Your Camel on Teatteri Taimisen kaksikielisen trilogian kolmas ja viimeinen osa. Näimme sen omassa koulussamme maanantaina 30.11. Siinä kerrottiin nuorille ajankohtaisista aiheista hieman hauskemmalla tavalla. Vain kahden näyttelijän voimin saimme kokea erittäin monipuolisen ja viihdyttävän esityksen. Tove Appelgrenin kirjoittama ja ohjaama esitys on suunnattu 9.-luokkalaisille, mutta sopii myös nuoremmille katsojille. Hupaisassa esityksessä mietitään aikuiseksi kasvamista, tulevaisuutta ja lähimmäisten tärkeyttä. Kun tärkeät asiat kerrotaan hauskemmalla tavalla, ne jäävät hyvin mieleen. CG Wentselin ja Mikael Srömbergin esiintyminen on viihdyttävää ja mukavaa katsottavaa, ja se sopii hyvin nuorille jotka eivät ole vielä varmoja tulevaisuudestaan.

Jaan Maunuaho ja Isabella Nyman 7A

Mainokset