Jani Toivola Kilterin koulussa

Maanantaina 23.11.2015 Jani Toivola vieraili Kilterin koulussa ja kertoi meille elämäntarinansa. Vaikka Janin elämä oli välillä rankkaa, hän ei koskaan lakannut uskomasta unelmiinsa. Hän syntyi Suomessa vuonna 1977. Hänen isänsä on kenialainen ja äiti suomalainen, mutta hänen isänsä jätti heidät, kun Jani oli 2-vuotias.

Hän edusti Kilterissä hanketta nimeltä ”Dreams”, joka kertoo siitä, että itsenä oleminen ei ole häpeällistä, eikä pidä välittää muiden mielipiteistä.

Abdi, Maliki ja Jesse 9E

jani_toivola

Dreams

Näyttelijä ja kansanedustaja Jani Toivola kävi koulussamme kertomassa omasta elämästään. Hän kehotti oppilaita uskomaan omiin unelmiinsa ja tekemään töitä niiden eteen. Lisäksi hän kertoi omista kokemuksistaan nuorena mm. hänen haaveestaan tulla näyttelijäksi.

Sara  ja Lotta 9D ja Naema 9E

Mainokset